Akcesoria i torebki marki pinko - jak sprawdzić oryginalnośc?

Torebki Pinko - podróba a oryginał? Kilka wskazówek

 

Włoska moda to od lat symbol starannego wykonania i wyrafinowanego designu. Torebki firm takich jak Pinko czy Coccinelle nie tylko urzekają paletą barw czy unikalnym kształtem, ale potrafią także towarzyszyć nam przez lata.

 

Szczególnie model Love Bag Pinko, z charakterystycznymi jaskółkami, szturmem podbił stolice mody, z Mediolanu docierając do Warszawy. Niestety, ze wzrostem popularności wiąże się również wzrost liczby podrabianych produktów. Są jednak sposoby, by upewnić się, że nasza wymarzona kopertówka czy listonoszka spełnia wymogi oryginalności produktu.

Sprawdzone źródła i rzetelni dostawcy

 

W środowisku modowym krąży badanie przeprowadzone w 2014 roku przez portal internetowy Vestiaire, służący do zakupu luksusowej mody. Firma odkryła, że ponad 60% użytkowników, którzy kupili luksusowe torby online, zostało oszukanych. Biorąc pod uwagę ekspansję rynku vintage, dziś prawdopodobnie ten odsetek byłby większy - nie wspominając nawet o tym, że w 2023 roku rynek podrabianych dóbr luksusowych był wart około 12 trylionów złotych.

 

Dlatego tak ważne jest, aby swoje wymarzone dodatki kupować z pewnych źródeł - takich jak outlet MADEING. Jeśli torebkę zamawiamy prosto ze strony marki lub od oficjalnego pośrednika multibrandowego, nie musimy się martwić o oryginalność produktu.

 

Do Francji i z powrotem - opcja vintage

 

Jeśli jednak torebkę kupujemy z drugiej ręki i zależy nam na stuprocentowej pewności, można skorzystać z usług firm oceniających oryginalność akcesoriów i ubrań. Wspomniane już Vestiaire założyło centrum weryfikacji w regionie Tourcoing we Francji, historycznie związanym z przemysłem tekstylnym. Produkty trafiają tam od sprzedających z całego świata, są oceniane - co kosztuje ok. 80 zł - a następnie wysyłane do kupujących.

 

Nierówne szwy lub starty łańcuch? Jakość ma znaczenie

 

Jeśli jednak zależy nam na czasie, są także domowe sposoby na ocenę oryginalności torebek.

 

Po pierwsze - dokładność. Oprócz elementów takich jak równe szwy, nieprzebarwione elementy metalowe czy staranne wykonanie podszewek, warto pamiętać, że oszuści często pracują, posiłkując się zdjęciami, dlatego kolory mogą się nieznacznie różnić. Barwy porównać można z modelami w sklepach stacjonarnych. Częstym obszarem pomyłek jest także logo - zmienia się kąt rozłożenia skrzydeł jaskółek lub odległość ich dziobów.

 

Nie można zapomnieć o materiale. Torebki Pinko wykonane są z naturalnej skóry, która jest zwykle miększa niż sztuczne zamienniki, ma też charakterystyczny zapach.

Cuda technologii

 

Po drugie - dodatkowa weryfikacja. Starsze modele torebek Pinko powinny mieć wszytą specjalną metkę w kształcie serduszka z kodem Certilogo do zeskanowania. Niedawno firma wprowadziła także tagi RFID (Radio-Frequency Identification), które - wszyte do środka Love Bags - umożliwiają weryfikację za pomocą fal radiowych. Musimy tylko zbliżyć smartfona z portem NFC do ptaków z tyłu torebki, a na ekranie powinna wyświetlić się wiadomość „Your Love Bag is authentic!”. Oto mariaż technologi z tradycją.

 


Zapraszamy również do obserwowania naszych socialmediów, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych i inspirujących informacji modowych.